Městská poliklinika Praha +420 222 924 211

Otevírací doba polikliniky

Po - Čt7:00 - 15:45 hod
7:00 - 14:30 hod

Zobrazit více

Drobečková navigace

Úvod > O poliklinice > Služby

Služby

FOB test na okultní krvácení

Test na skryté (okultní) krvácení v lidské stolici, jež může být příznakem polypů, zhoubného nádoru nebo dalších nemocí tlustého střeva.

Test je určen na zjištění stopového množství krve (lidského hemoglobinu), který je přítomen při krvácení v trávicím traktu jako příznak možného kolorektálního karcinomu, diverkulitidy, polypů, Crohnovy nemoci. Jde o test pro bezkontaktní  hygienické použití při manipulaci se vzorkem stolice, je vysoce citlivý a specifický a nevyžaduje žádná předchozí dietní opatření.

Test na okultní krvácení neznamená přímo test na rakovinu tlustého střeva a konečníku. Jedná se se o způsob, jak zjistit, zda se ve vaší stolici vyskytuje krev. Platí také, že výskyt krve ve stolici nemusí ještě znamenat rakovinu. Pravděpodobněji se bude jednat o zánětlivé onemocnění, hemeroidy, vředy nebo jiná onemocnění.

Výhodou tesrtu je, že je schopen zachytit  i zcela nepatrné množství krve ve stolici, tedy takové množství, které není pouhým okem viditelné. Pokud podstupujeme test na okultní krvácení pravidelně, v době, kdy nemáme žádné příznaky, významě tím zvyšujeme svojí šanci na úplné vyléčení v případě, že se u vás rakoviny střeva a konečníku vyskytne.

U pacientů registrovaných u praktických lékařů Městské polikliniky Praha je vyšetření hrazeno ze zdravotního pojištění. Pacienti registrovaní u jiných ošetřujících lékařů uhradí za vyšetření 200 Kč.

Lymfodrenáž a její charakter

Lymfatické masáže (lymfodrenáže) aktivují průchod lymfy mízovody a uvolňují lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Lymfatické drenáže využívají anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a o rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou. Stimulují činnost mízovodů, obnovují průchodnost lymfy v kritických místech, zrychlují odvádění škodlivin z organismu.

Indikace pro lymfodrenážní terapie

Medicínské

 • žilní nedostatečnost
 • syndrom karpálního tunelu (předoperační, pooperační péče)
 • Reynaudův syndrom
 • neuropatie, neuraligia chronického charakteru
 • ischemická choroba dolních končetin
 • diabetická angiopatie
 • akrocyanóza
 • algodystofický syndrom
 • chronické otoky
 • artróza
 • dna
 • obezita
 • trofické poruchy kůže
 • onkologické indikace (po ablaci, resekci uzlin, po radioterapii)
 • poúrazová péče (popáleniny, vstřebávání, péče o jizvu)
 • stavy po neodborně provedené manuální lymfodrenáži

Kosmetické

 • celulitida
 • prevence křečových žil
 • lipedém
 • syndrom těžkých nohou
 • detoxikace
 • zlepšení elasticity kůže
 • poliposukční péče

Wellnes

  • rekonvalescence (stavy po podvrtnutí, sejmutí fixce)
  • úponové bolesti (tenisový loket, skokanské koleno)
  • regenerace (urychlení metabolismu kyseliny mléčné po sportovním výkonu)

Laser BTL 5000

Laser BTL 5000 momentálně na trhu představuje špičkovou péči v neinvazivní laserové terapii s přednastavitelnými léčebnými programy a disponuje tzv. laserovou sprchou, která slouží k terapeutickým výkonům použitelným i na velkých plochách, jež je třeba ošetřit.

Tým RHB pracovníků MP Praha je díky laserové terapii připraven poskytnout v indikovaných případech spektrum výkonů z řady lékařských oborů, především z dermatologie, stomatologie, ORL, RHB, neurologie, ortopedie, pediatrie, sportovní medicíny.

Programovatelné diagnosy u Laser BTL 5000

Stomatologie - alveolitida, anguleární stomatitida, afty, kontuse, dekubity, záněty dásní, hyperémie pulpy, hypersenzivita zubů, onemocnění paradontu a pulpy, obtížné prořezávání zubů, onemocnění temporomandibulárního kloubu.

Sportovní medicína - bolesti Achyllovy šlachy, bursitidy, chondropatie, bolesti zad, enthesopatie, epikondylity, hematomy, ischialgie, myorelaxace, edémy, sakralgie, tendopatie, záněty šlachové pochvy.

Dermatologie - akné, alopécie, keloidní a nedávné jizvy, periorální dermatidy, ekzém, furunkly, hematomy, prostá herpetická infekce a pásový opar, lichen planus, rosacea, strie, bércové vředy.

Gynekologie - algomenorhoe, onemocnění Bartholiniho žlázy, záněty děložního čípku, vagíny, dystrofie vulvy, hematomy, genitální herpes, inkontinence moči, parametritidy, vulvitidy, etc.

ORL - furunkly, záněty středního ucha, traumatické performace ušního bubínku, faryngitidy, vasomotorická rhinitis, posttrepanační léčba, záněty dutin, záněty mandlí, stavy po odstranění mandlí, šelesty (tinnitus).

Rehabilitace - alchilodynie, revmatické onemocnění kloubů, arthrosy, bursitidy, ostruha patní kosti, distorze, enthesopatie, záněty epikondylů, hematomy, chondropatie čéšky, ischialgie, migrény, Dupuytrenova nemoc, myorelaxace, paresa lísního nervu, sakralgie, bechtěrevovova nemoc, syndrom karpálního tunelu, Tiezův syndrom, záněty šlachové pochvy.

Ortopedie - bolesti Achillovy šlachy, bursitidy, ostruha patní kosti, chondropatie čéšky, tendovaginity.

Praktický lékař - akné, aftosní stomatitidy, keloidní jizvy, kontuse, dekubity, ekzémy, furunkly, hematomy, herpetické lése, lichen planus, otoky, svědění, strie, ošetřování bércových vředů.

Rázová vlna

Neinvazivní metodak odstranění bolesti, účinnost až 95%. Generátor přístroje mění vzduchovou vlnu (5 - 6 barů) v akustickou vlnu. V místě aplikace se zlepšuje mikrocirkulace a metabolismus. Vlny umožňují rozpouštění vápených fibroblastů, podporují produkci kolageni, snižují napětí v tkáni, stimulují protizánětlivý proces a mají analgetický efekt. Počet aplikací 3 - 6 dvakrát týdně. Rázová vlna se aplikuje u těchto obtíží: Ostruha patní kosti, záněty Ahillovy šlachy, tenisový a golfový loket, bolestivé tříslo, patelární tendinopatie, hallux valgus, kladívkové prsty, trigger pointy.

Stomatologie

Pracoviště poskytuje komplexní stomatologickou péči ve dvou zubních ordinacích. Obě ordinace jsou nově a moderně vybaveny , včetně digitálního RTG přístroje. Součástí je i zubní laboratoř.
V rámci konzervační stomatologie zhotovujeme fotokompozitní i amalgamové výplně a naše přístroje jsou vybaveny ultrazvukovým odstraňovačem zubního kamene.
V oboru stomatochirurgie provádíme běžné extrakce a drobné chirurgické výkony, v oboru stomatologické protetiky zhotovujeme pevné i snímatelné zubní náhrady v naší zubní laboratoři. V oboru parodontologie pak provádíme odstranění zubního kamene, konzervační léčbu onemocnění parodontu.
V dnešní době je důležitá i estetická stránka vzhledu člověka – provádíme čištění zubů otryskávačem, ve spolupráci s parodontologem i bělení zubů.

ORL

Ambulance poskytuje komplexní diagnostiku a léčbu v ušním, nosním a krčním lékařství jak pro dospělé tak i dětské pacienty. Je vybavena nejmodernější technikou – klinickým audiometrem, tympanometrem, thermokoagulátorem, endoskopickými optikami, ušním mikroskopem.  Endoskopické zvětšovací techniky umožňují podrobné vyšetření dutiny nosní a nosohltanu, hltanu, hrtanu i krčního úseku průdušnice. Můžeme tak diagnostikovat zánětlivé i nádorové procesy již v počátečních stádiích a zahájit jejich včasnou léčbu.
Zabýváme se komplexní otologickou (ušní)  problematikou  řešíme zánětlivé stavy, poruchy sluchu, poruchy rovnovážného ústrojí, zabýváme se problematikou tinnitu (ušních šelestů), spolupracujeme následně s ambulancí neurologickou  a  pracovištěm rehabilitace.
Dále spolupracujeme s plicní ambulancí v problematice diagnostiky a léčby akutního i chronického kašle, s ambulancí alergologie a imunologie při diagnostice a léčbě alergických a imunologických chorob, které se manifestují v oblasti ORL.

Na ambulanci pracují dva lékaři, oba s odbornou způsobilostí a II. Atestací v oboru ORL.

Foniatrie

V dnešní době vzrůstají nároky na celkové vystupování jedince na veřejnosti. K dobrému dojmu patří nejen přiměřené společenské chování, vhodné oblečení, ale  i kvalitní hlasový projev. Existují profese, kde kvalita  hlasového projevu je až zásadní podmínkou k výkonu jejich povolání. Naše pracoviště nabízí diagnostiku a léčbu poruch hlasu, sluchu a řeči. Kromě léčebných metod poskytujeme preventivní vyšetření kvality hlasu hlasových profesionálů a osob se zvýšenými nároky na hlas. V rámci prevence provádíme diagnostiku nepřesností ve výslovnosti a jejich nápravu,  dále nácvik správné hlasové techniky mluvního hlasu. Pomáháme rozvíjet komunikační dovednosti.
Pracoviště je vybaveno: Stroboskopickým přístrojem, jež umožňuje vyšetření hlasivek v pohybu, luppenlaryngoskopem, klinickým audiometrem, tympanometrem a inhalátorem. Péči zajišťuje zkušený foniatr s dlouholetou praxí.

Psychologie

Péči na našem  pracovišti poskytuje zkušený klinický psycholog. Obecně se psycholog zabývá problémy a konflikty osobnostními, rodinnými, pracovními a vůbec krizovými, a to formou psychoterapie, rozhovorem, ale i klinickým vyšetřením psychologickými metodami. Naproti tomu psychiatrie léčí již dané psychické choroby. Mnohdy je možný kombinovaný přístup psychiatra a psychologa společně. Pokud si zájemci o návštěvu našeho zařízení nejsou jisti, zda jejich problematika spadá do kompetence psychologa či psychiatra, mohou se obrátit nejprve na psychologa, jehož delší praxe v klasickém psychiatrickém zařízení mu umožňuje jasně problematiku diferencovat a pokud je to zapotřebí, pacienta směřovat k dalšímu odborníkovi (psychiatrovi).
Naše psychologické pracoviště také umožňuje psychologické vyšetření pro řidiče MV kategorie C,E,D.

Psychiatrie

Psychiatrická ambulance zajišťuje komplexní odbornou psychiatrickou péči. Provádí  diagnostiku a léčbu duševních poruch, depresí,  úzkostí, bipolárních poruch, psychotických stavů, poruch příjmu potravy a závislostí.
Poskytuje rodinnou i párovou terapii, terapii individuální i skupinovou, poradenství. Péči zajišťuje zkušený odborník s dlouholetou praxí v oboru.

Interna

Interní ambulance nabízí komplexní interní vyšetření a následnou péči. V rámci všeobecné interní praxe se ambulance zaměřuje zejména na pacienty kardiologické (vysoký krevní tlak, ischemická choroba srdeční),  s metabolickým syndromem  (vysokým krevním tlakem, poruchou metabolismu cukrů, tuků, nadváhou), gastroenterologické (onemocnění zažívacích orgánů, jater, slinivky břišní), nefrologické (onemocnění ledvin a močových cest) a  endokrinologické (onemocnění štítné žlázy, žláz s vnitřní sekrecí.
Kromě komplexního interního vyšetření zajišťuje interní ambulance pravidelnou dispenzární péči o chronicky nemocné, interní předoperační vyšetření, EKG vyšetření, ambulantní 24 hod. měření krevního tlaku, očkování, vyšetření rodinných zátěží (vysoký TK, poruchy metabolizmu cukrů, tuků) a v rámci smluvní lékařské péče i vstupní, výstupní a periodické preventivní prohlídky.

RTG

RTG pracoviště je nově vybaveno nejmodernějšími RTG a OPG přístroji a novým ultrazvukovým přístrojem.

Na skiagrafickém přístroji se provádí veškerá běžná RTG vyšetření kostí, kloubů (včetně většiny speciálních projekcí), plic, nativní snímky břicha.

Panoramatické RTG, snímky zubů (OPG) jsou zhotoveny na speciálním OPG přístroji.

Ultrazvukem (SONO) se vyšetřuje dutina břišní, štítná žláza, měkké tkáně. Nevyšetřují se cévy, klouby, šlachy a svaly.

Gynekologie

Gynekologické ambulance poskytují komplexní diagnostickou a léčebně preventivní péči. Jsou moderně vybavené, je zde k dispozici nový, vysoce kvalitní ultrazvukový přístroj s abdominální i vaginální sondou.
Zabýváme se problematikou antikoncepce, sterility a infertility,  klimakteria, močové inkontinence. Zvláštní důraz klademe na onkologickou prevenci. Provádíme preventivní očkování proti rakovině děložního hrdla. U žen nad 45 let provádíme ve dvouletých intervalech mamografické vyšetření.  Součástí péče o těhotné ženy jsou screeningová genetická vyšetření, při kterých spolupracujeme zejména s Centrem lékařské genetiky a prenatální diagnostiky Gennet.
V gynekologických ordinacích pracují dva zkušení lékaři s osvědčením a specializovanou způsobilostí v oboru gynekologie a porodnictví.

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny

V ordinaci odborné lékařky poskytujeme kyneziologické vyšetření poruch pohybového aparátu s upřesněním diagnostiky a nejvhodnější léčby funkčních ortopedických a  neurologických vad, poúrazových a pooperačních stavů.
Ve stanoveném léčebném programu se snažíme o zmírnění bolesti, s využitím prvků myoskleletální medicíny klademe největší důraz na úpravu vadných zátěžových stereotypů s využitím různých cvičebních schemat, v indikovaných případech i elektroakupunktury.

Kolektiv fyzioterapeutů provádí měkké mobilizační techniky, individuální léčebná cvičení včetně technik dle McKenzieho, Kabata – se zaměřením na kompenzaci svalových dysbalancí, vadného držrní těla, skolioz.    
Provádíme léčbu funkční sterility pomocí metody paní Mojžíšové, s možností i skupinového cvičení těhotných.
Rovněž zařazujeme cvičení s pomůckami (overball, gymball, s pružnými tahy), senzomotorické cvičení na přístrojích (orbitrek, rotoped).

V rámci fyzikální terapie poskytujeme  elektroterapii DDm IF prody, UZ, pulzní magnetoterapii.
Veškerou péči zajišťuje kolektiv zkušených pracovníků.

Pneumologie

Plicní ambulance poskytuje pacientům. komplexní péči.
V rámci prevence provádíme předoperační vyšetření, sledování rizikových skupin kuřáků, těhotných žen, hasičů, profesí pracujících v riziku.
Dále provádíme kalmetizaci a očkování proti TBC, sledování občanů, kteří přišli do styku s TBC onemocněním apod. Spolupracujeme s organizacemi Naděje, Armáda spásy a jinými sociálními zařízení  a zajišťujeme vyšetření bezdomovců.
Provádíme vyšetření pro posudkové lékaře a pro důchodové řízení při OPKSZ a vypisujeme návrhy na lázeňskou sanatorní léčbu.
Léčíme akutní i chronické  onemocnění plic, včetně pravidelných kontrol takových onemocněních jako asthma bronchiale, CHOPN, nádorová onemocnění plic, onemocnění, která jsou spojena s krčními a srdečními nemocemi i ostatní plicní onemocnění.
Péči zajišťuje vysoce erudovaný lékař s dlouholetou praxí v oboru.

Chirurgie

Zajišťujeme komplexní ambulantní chirurgickou péči včetně akutních stavů  - např. náhlé bolesti břicha, krvácení,  řešíme úrazové stavy  - podvrtnutí, zlomeniny, otevřené rány, popáleniny, cizí tělesa…
Provádíme veškeré zákroky ambulantní chirurgie v lokální anestezii na moderně vybaveném operačním sále. Poskytujeme i péči nad rámec zdravotního pojištění,  jako jsou zákroky  z kosmetické indikace, použití nadstandardních chirurgických materiálů při výkonu apod.
Zabýváme se i problematikou mateřských znamének, po předchozí kontrole dermatologem  provádíme jejich excizi s následným histologickým vyšetřením.
Péči zajištuje zkušený kolektiv.

Oční

Poskytujeme komplexní ambulantní péči v oboru. Vyšetřujeme pacienty s akutními potížemi  i v rámci preventivních kontrol, pečujeme o pacienty s chronickým onemocněním.
Nabízíme vyšetření refrakce – brýlí – subjektivně i pomocí autofraktometru Nikon. Nitrooční tlak, jehož hodnoty se kontrolují pro včasný záchyt zeleného zákalu – glaukomu, měříme moderní bezkontaktní tonometrií (TOPCON)

V případě potřeby operačních zákroků či konsiliárních vyšetření spolupracujeme s pražskými očními klinikami.
Našim pacientům můžeme nabídnout 10% slevu na nákup brýlí v optikách Panoptik a Panoptikum.

Dermatovenerologie

Ambulance poskytuje komplexní ambulantní péči, zabývá se chorobami kožními a pohlavními.
V rámci kožní ambulance léčíme běžná kožní onemocnění včetně akné ( s doporučením běžné péče  o aknózní pleť), dále lupénka (psoriasa), onemocnění nehtů a kožní choroby vzniklé z poruchy prokrvení včetně bércových vředů.
Provádíme vyšetřování pigmentových projevů dermatoskopem a zajišťujeme i jejich event. odstranění na zdejším chirurgickém pracovišti s následným histologickým vyšetřením. Dále provádíme odstraňování bradavic pomocí tekutého dusíku ,  seborhoických veruk (stařeckých skvrn) a plošných pigmentací kryoterapií a drobných kožních výrůstků thermokauterem.

V rámci venerologické ambulance jsou diagnostikovány a léčeny pohlavní choroby.

Neurologie

Neurologická ambulance poskytuje péči pacientům s vertebrogenními potížemi včetně diagnostiky a léčby kořenových syndromů, dále pacientům s migrénou, úrazy hlavy, poruchami vědomí. Péči doplňuje možnost funkčního vyšetření mozku v EEG  laboratoři. (elektroencefalografie)
Problematika demyelinizačních a extrapyramidových onemocnění je řešena v návaznosti na specializované poradny neurologické kliniky.
Při potřebě dalšího vyš. poruch periferních nervů  odesíláme pacienty na EMG vyš.  (elektromyografie) mimo naši polikliniku, stejně jako při potřebě CT (počítačové tomografie) nebo NMR (nukleární magnetické rezonance).
Dále zajišťujeme jako placenou službu neurologické a EEG vyš. pro řidiče motorových vozidel nad 7,5 tuny.
Na ambulanci pracuje zkušená lékařka s II. atestací a specializovanou způsobilostí.